فناوری روز دنیا در زمینه پزشکی

دستگاه سواب بینی

نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر

 بیشتر ازمایش های انجام شده در دنیا درباره ویروس کرونا مربوط به نوع SARS-COV-2 بوده که استفاده از یک سواب بینی می تونه ان رو تشخیص بده و زمانی که یک پزشک بالینی آن ازمایشرو انجام می ده ، ممکنه در برابر یه فرد بتلا به این ویروس قرار بگیره که در این صورت خودش هم به لیست بیماران کرونایی اضافه میشه. اکنون ، یک ربات جدید توسط شرکت تایوانی Brain Navi رونمایی شده که سواب های بینی رو به تنهایی انجام می دهد. این دستگاه میتونه امکان آزمایش برای ویروس عامل Covid- 19 رو فراهم کنه و همینطور امار مبتلا به کرونا کادر درمان رو کاهش بده.دستگاه سواب بینی + نرم افزار مغز و اعصاب درمان دکتر

نحوه کارکرد دستگاه سواب بینی

 این دستگاه برای تعیین محل سوراخ های بینی و تحویل سواب به داخل ، از تکنیک های تشخیص چهره استفاده می کنه و بعد از این که شخصی سرش رو در نگهدارنده بزاره دیگه همه چیز به صورت اتوماتیک اتفاق میوفته . در این فناوری مسیری امن برای انتقال نمونه ها تهیه شده.

این دستگاه جدید براساس برخی از قابلیت های ربات ناوبری جراحی مغز و اعصاب Brain Navi’s NaoTrac سخته شده که قبلاً در بیش از ده مورد کلینیکی در مرکز پزشکی Hualien Tzu-Chi تایوان استفاده شد. 

ربات سواب بینی Brain Navi از برخی عملکردهای اساسی NaoTrac ، ” ربات ناوبری جراحی مغز و اعصاب ” نوآورانه ، ساخته شده توسط Brain Navi استفاده می کنه که با موفقیت در 15 مورد آزمایش انسانی در مرکز پزشکی Hualien Tzu-Chi در تایوان انجام شد.

Robot Swab Robot هنوز برای استفاده واقعی در هیچ کجا مورد تأیید قرار نگرفته ، اما این شرکت برای آزمایش بالینی در تایوان در حال تلاش است و در حال کار بر روی مجوز استفاده اضطراری ( EUA ) برای دستگاه در ایالات متحده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =

دکمه بازگشت به بالا