فناوری روز دنیا در زمینه پزشکی

داروی رمدسیویر و کلروکین که نویدبخش مقابله با کروناست

مقابله با کرونا؛ دو دارو که امیدبخش شده‌اند

دانشمندان نقاط مختلف جهان در حال حاضر سرگرم پژوهش و آزمایش حدود ۷۰ دارو برای مقابله با ویروس کرونا هستند. البته تنها دو  دارو از این شمار امیدبخش محسوب می‌شوند. در این میان آزمایش‌های واکسن‌های ضدکرونا آغاز شده است.

دو دارو کشف شده+داروخانه
نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر

شرکت داروسازی در المان کاشف دو دارو برای مقابله با کروناست

اتحادیه شرکت‌های داروسازی در آلمان که بخش‌های پژوهشی دارند، در سایت اینترنتی خود بیش از ۳۰ ماده مؤثر را فهرست کرده‌اند که می‌تواند برای مقابله با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ اثربخش باشد.دانشمندان و پژوهشگران نقاط مختلف جهان سرگرم آزمایش حدود ۷۰ داروی گوناگون برای مقابله با کرونا هستند که در بین آنها داروهای ضدمالاریا، داروهای ضدابولا که نتیجه‌بخش نبوده‌اند و همچنین داروهای ضد ایدز و روماتیسم به چشم می‌خورد

دو دارو رمدسیویر و کلروکین توسط دانشمندان کشف شده اند

دوماده یکی ماده “رمدسیویر” (Remdesivir) که دانشمندان آن را برای مقابله با بیماری ابولا تولید کردند و اکنون قرار است در دو پروژه پژوهشی روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آلمان آزمایش شود.ماده ‌دیگر “کلروکین” (Chloroquin) و یا هیدروکسی‌کلروکین (Hydroxychloroquin) است؛ یک ماده شناخته‌‌شده ضدمالاریا که برای مقابله با بیماری‌های ویروسی اثربخش است و از این رو می‌تواند با فعالیت‌های ویروس کرونا مقابله کند.

کشف دو دارو ایمن دستگاه ایمنی بدن در مقابله با کرونا

 اگر این دو دارو برای کرونا نتیجه‌بخش باشد قطعا از این حسن برخوردار است که می‌توان آن را به سرعت و در مقادیر زیاد تولید انبوه کرد. این ماده اگر چه نمی‌تواند بدن را در مقابل ویروس کرونا مصون کند، اما شاید بتواند دستگاه ایمنی بدن را برای مقابله با این ویروس فعال کند. از این طریق شاید بتوان میزان خطر مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نه =

دکمه بازگشت به بالا