دو دارو برای مقابله با کرونا+ازمایشگاه

نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر


مقابله با کرونا؛ دو دارو که امیدبخش شده‌اند

دانشمندان نقاط مختلف جهان در حال حاضر سرگرم پژوهش و آزمایش حدود ۷۰ دارو برای مقابله با ویروس کرونا هستند.

البته تنها دو  دارو از این شمار امیدبخش محسوب می‌شوند. در این میان آزمایش‌های واکسن‌های ضدکرونا آغاز شده است.

دو دارو برای مقابله با کرونا + نرم افزار های پزشکی درمان دکتر
دو دارو برای مقابله با کرونا

شرکت داروسازی در المان کاشف دو دارو برای مقابله با کروناست.

اتحادیه شرکت‌های داروسازی در آلمان که بخش‌های پژوهشی دارند، در سایت اینترنتی خود بیش از ۳۰ ماده مؤثر را فهرست کرده‌اند که می‌تواند برای مقابله با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ اثربخش باشد.

دانشمندان و پژوهشگران نقاط مختلف جهان سرگرم آزمایش حدود ۷۰ داروی گوناگون برای مقابله با کرونا هستند که در بین آنها داروهای ضدمالاریا، داروهای ضدابولا که نتیجه‌بخش نبوده‌اند و همچنین داروهای ضد ایدز و روماتیسم به چشم می‌خورد.

دو دارو رمدسیویر و کلروکین توسط دانشمندان کشف شده اند.

دوماده یکی ماده “رمدسیویر” (Remdesivir) که دانشمندان آن را برای مقابله با بیماری ابولا تولید کردند و اکنون قرار است در دو پروژه پژوهشی روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آلمان آزمایش شود.ماده ‌دیگر “کلروکین” (Chloroquin) و یا هیدروکسی‌کلروکین (Hydroxychloroquin) است؛ یک ماده شناخته‌‌شده ضدمالاریا که برای مقابله با بیماری‌های ویروسی اثربخش است و از این رو می‌تواند با فعالیت‌های ویروس کرونا مقابله کند.

ساعت حلقه ای زنگدار
ادامه مطلب

اگر این دو دارو برای کرونا نتیجه‌بخش باشد قطعا از این حسن برخوردار است که می‌توان آن را به سرعت و در مقادیر زیاد تولید انبوه کرد. این ماده اگر چه نمی‌تواند بدن را در مقابل ویروس کرونا مصون کند، اما شاید بتواند دستگاه ایمنی بدن را برای مقابله با این ویروس فعال کند. از این طریق شاید بتوان میزان خطر مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.