ژنراتور سفری

نیازمندی تولید برق در محدودیت

امروزه به همراه داشتن برق در مسافرت های جاده ای یا گردش و کمپ زدن در کوه و جنگل یه عمر واجب شده چون همه ما به لوازم الکترونیکیمون معتاد شدیم. خوشبختانه ، گزینه های زیادی برای تولیدکننده های برق قابل حمل از سیستم های خورشیدی تا ترموالکتریک در دسترسه اما یکی از گزینه های جدید که محبوبیت بیشتری پیدا کرده ژنراتور های سفری آبی هستند و توربین نیلوفر ابی  (waterlily turbine) یکی از اونهاست .ژنراتور سفری

ژنراتور های سفری برق آبی قابل حمل فقط زمانی کار می کنن که منبع جابجایی سریع آب مانند نهر ، رودخانه یا حتی یک آبشار وجود داشته باشه. با استفاده از یک ژنراتور ابی به معنای واقعی کلمه میتونیم با کمترین تلاش در تمام 24 ساعت شبانه روز برق تولید کنیم . این یه مزیت بزرگ نسبت به ژنراتور ها خورشیدیه .

توربین نیلوفر ابی میتونه در اب هایی به کنی 1.5 کیلومتر در ساعت برق تولید کنه اما اوج خروجی 25 وات با سرعت 7.2 کیلومتر در ساعت بدست میاد.

همه جانبه بودن توربین نیلوفرابی

از معایب این دست توربین ها ایجاد محدودیت در مکان کمپه چون نیاز به منبع سریع جریان اب داره ولی توربین نیلوفر ابی محدودیت کمتری داره چون با جریان باد هم میتونه برق تولید کنه. تنها کافیه که اونو توی یه فضای باز با شدت باد مناسب اویزان کنین. برای چرخش توربین به حداقل سرعت باد 10.8 کیلومتر در ساعت نیازه. برای به حداکثر میزان تولید برق ،  به سرعت باد یا حداقل 72 کیلومتر در ساعت نیاز دارین.ژنراتور سفری

4 فناوری پوشیدنی که به ما ابر قدرت میبخشد قسمت دوم
ادامه مطلب

اما اگه نه بادی بود و نه ابی اون موقع باید چیکار کنیم. خب در مواقع اضطراری این محصول یک میلنگ برای تولیذ برق از انرژی مکانیکی داره .

این محصول با قیمتی مناسب هم اکنون در سایت امازون در دسترسه.

منبع

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.