فناوری روز دنیا در زمینه پزشکی

کمک به راه رفتن افراد ناتوان

نرم افزار های پزشکی درمان دکتر

ضعف مچ پا ، معروف به همی پلژی ، می تونه پس از سکته رخ بده و راه رفتن رو دشوار کنه.  و حتی منجر به لغزش و افتادن بشه. مبتلایان به همی پلژی برای جبران و جلوگیری از زمین خوردن مجبور به راه رفتنی متفاوت هستند  ، که اغلب دشواره و می تونه فشار بیشتری بر مفاصل و عضلات وارد کنه. کمک به راه رفتن افراد ناتوان با اکسورت رستور جواب این مشکل است.

(اکسوت رستور) Exosuit ReSt برای بهبود حرکت مچ پا با کمک به پلانتار فلکسشن مچ پا و دورسی فلکشن در طول فیزیوتراپی ساخته شذه. این سیستم متشکل از کمربند کمری است که موتورهای متصل به کابل رو در خود جای داده است که به نوبه خود به آستین و کفی بیمار متصل می شوند.

رفع ناتوانی در راه رفتن + نرم افزار نسخه زنی درمان دکتر
نرم افزار های پزشکی درمان دکتر

کابل ها می تونه به کفی نیرویی وارد کنند تا به حرکت مچ پا کمک کند. این سیستم همچنین دارای سنسورهاییه که اطلاعات رو به تلفن هوشمند منتقل می کنه ، که یک متخصص طب فیزیکی می تونه بسته به پیشرفت کاربر ، از آن برای تعدیل میزان نیروی اعمال شده استفاده کند.

اثبات کارامد بودن اکسوت رستور

44 داوطلب که در اثر سکته مغزی از همی بلژی رنج میبرند این سیستم رو طی پنج جلسه 20 دقیقه ای فیزیوتراپی آزمایش کردند. “کارن نولان” ، محقق در این مطالعه ، گفت: “ما دریافتیم که این فناوری کمک مهمی برای انحراف پلانتار و خمش مچ پا ، و بهبود الگوی راه رفتن می کنه.” “این اولین قدم مهم در جهت گسترش گزینه های مراقبت توان بخشی برای میلیون ها نفر از افراد دارای اختلالات حرکتی ناشی از سکته مغزی ایسکمیک و خونریزی است.”اجزا لباس کمک به ناتوان ها + نرم افزار دندانپزشکی درمان دکتر

حداقل یک سوم داوطلبان تونستند سرعت پیاده روی بدون کمک خود رو افزایش دهند ، این نشان می ده که این سیستم توانایی بالایی داره. برای ارزیابی کارآیی سیستم به طور کامل تر برای مسائل تحرک پس از سکته ، آزمایشات بیشتری لازم است. اما تا کنون امیدوار کننده بوده است.

منبع 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا