عوارض دیابت+نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

عوارض دیابت

کنترل عوارض دیابت ممکن است کار طول بکشد ، اما نتایج ارزش آن را دارد. دیابت کنترل نشده به این معنی است که سطح قند خون شما بیش از حد بالا است ، حتی اگر آن را درمان می کنید. و شما ممکن است علائمی مانند تشنگی زیاد و مشکلات دیگر مرتبط با دیابت داشته باشید.

اگر تلاش نمی کنید که از پس آن برآیید ، می توانید خود را برای یک عارضه آماده کنید. دیابت می تواند تقریباً به همه اعضای بدن شما آسیب برساند ، از جمله:

تاثیر دیابت روی قلب و رگ های خونی:

دیابت نوع دو+نرم افزار های اختصاصی درمان دکتر
           عوارض دیابت و قلب

بیماری قلبی و عروق خونی از مشکلات رایج بسیاری  از افرادی است که دیابت خود را تحت کنترل ندارند. شما حداقل دو برابر بیشتر از افرادی که این بیماری را ندارند ، دچار مشکلات قلبی و مغزی می شوید.آسیب رگ های خونی یا آسیب عصبی نیز ممکن است باعث مشکلات پا شود که در موارد نادر می تواند منجر به قطع عضو شود.

احتمال برداشتن انگشتان و پاها در افراد دیابتی ده برابر بیشتر از افراد فاقد این بیماری است.تا زمانی که دچار حمله قلبی یا سکته نباشید ممکن است علائم هشدار دهنده را متوجه نشوید. مشکلات رگ های خونی بزرگ در پاها می تواند باعث گرفتگی پا ، تغییر در رنگ پوست و احساس کمتر شود.اما خبر خوب این است که بسیاری از مطالعات نشان می دهد که کنترل دیابت از طریق دارو ، رژیم غذایی و ورزش می تواند به شما کمک کند تا از این مشکلات جلوگیری کنید ، یا در صورت داشتن آنها از بدتر شدن آنها جلوگیری کنید.

 

روش های غیر معمول پزشکی باستان
ادامه مطلب

اثر دیابت بر روی چشم ها:

اثر دیابت بر روی چشم ها+ نرم افزار های تخصصی درمان دکتر
             عوارض دیابت و چشم ها

دیابت دلیل اصلی کاهش بینایی جدید در میان بزرگسالان 20 تا 74 ساله در دنیا است. دیابت می تواند منجر به مشکلات چشمی شود ، برخی از آنها در صورت عدم درمان باعث کوری می شوند:

  • آب مروارید
  • گلوکوم
  • رتینوپاتی دیابتی ، که رگهای خونی کوچک چشم شما را درگیر می کند.

دیابت میتواند باعث بروزمشکلات بینایی یا از بین رفتن ناگهانی بینایی شود اما خبر خوب این است که مطالعات نشان می دهد که معاینات منظم چشم و درمان به موقع این نوع مشکلات می تواند تا 90٪ از نابینایی مربوط به دیابت جلوگیری کند.

نرم افزار اختصاصی دیابت درمان دکتر

 

 بیماری کلیوی:

اثر دیابت بر روی کلیه+نرم افزار های اختصاصی درمان دکتر
               عوارض دیابت و کلیه ها

دیابت مهمترین علت نارسایی کلیه در بزرگسالان  است که تقریبا نیمی از موارد جدید را تشکیل می دهد.

معمولاً هیچ علائمی در بیماری کلیوی مربوط به دیابت زودرس مشاهده نمی کنید. در مراحل بعدی می تواند پاها و پاهای شما را متورم کند. داروهایی که باعث کاهش قند خون و فشار خون می شوند (حتی اگر فشار خون بالا نداشته باشید) می توانند خطر نارسایی کلیه را تا 33٪ کاهش دهند.

 

تاثیر دیابت بر روی اعصاب:

تاثیر دیابت بر روی اعصاب+نرم افزار های تخصصی پزشکی درمان دکتر              عوارض دیابت و اعصاب

با گذشت زمان ، سطح بالای قند خون می تواند به اعصاب شما آسیب برساند. تا حدود 70٪ افراد دیابتی به این نوع آسیب ها مبتلا می شوند.

نوروپاتی دیابتی محیطی می تواند باعث درد و سوزش یا از دست دادن احساس در پاهای شما شود. این معمولا با انگشتان پا شروع می شود. همچنین می تواند بر روی دست ها و سایر اعضای بدن تأثیر بگذارد.
نوروپاتی خودمختار ناشی از آسیب به اعصابی است که اندام های داخلی شما را کنترل می کنند. علائم شامل مشکلات جنسی ، مشکلات گوارشی (بیماری موسوم به گاستروپارزی) ، احساس سوزش مثانه ، سرگیجه و غش یا عدم اطلاع از پایین بودن قند خون.آمیوتروفی دیابتی باعث درد شدید یا سوزش و لانسنشن در ران و ران و به دنبال آن ضعف در عضلات ران می شود. این یک بیماری نادر است.
شما برای درمان درد خود گزینه های زیادی دارید. پزشک ممکن است داروی ضد تشنج تجویز کند ، که به طور معمول برای تشنج تجویز می شود اما اغلب برای درد عصبی استفاده می شود. آنها همچنین می توانند به شما داروهایی بدهند که روی پوست شما می مانند مانند کرم ها یا لکه ها. آنها ممکن است به شما پیشنهاد دهند از دستگاهی برای تحریک اعصاب استفاده کنید به نام TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق جلد).

 

نرم افزار های پزشکی
ادامه مطلب

 تاثیر دیابت بر دندانها:

عوارض دیابت
           عوارض دیابت و دندان ها

داشتن دیابت بیشتر افراد را در معرض خطر بیماری لثه قرار میدهد.

علائم: لثه ها ممکن است قرمز و متورم شده و به راحتی خونریزی کنند. اگر قند خون خود را کنترل نکرده اید ، مرتباً به دندانپزشک مراجعه کنید و هر روز با مسواک زدن ، کشیدن نخ دندان و شستشو با دهان شویه ضد عفونی کننده از دندان های خود مراقبت کافی کنید ، می توانید از بروز مشکلات لثه و از دست رفتن دندان جلوگیری کنید.

 

توصیه برای مبتلایان:

برخی از افراد برای تحت کنترل نگه داشتن قند خون خود مجبورند فقط در شیوه زندگی کوچک تغییراتی ایجاد کنند تا یک عارضه دیابت را متوقف یا حتی معکوس کنند. برخی دیگر برای کنترل عوارض و جلوگیری از بدتر شدن آنها به دارو یا حتی جراحی نیاز دارند.معالجه عوارض بر روی کاهش سرعت آسیب است. که ممکن است شامل دارو ، جراحی یا سایر گزینه ها باشد.

اما مهمترین راه ها برای کند کردن عوارض دیابت این است که سطح قند خون را کنترل کنید ، درست غذا بخورید ، ورزش کنید ، لاغر شوید ، از استعمال سیگار خودداری کنید و تحت فشار خون و کلسترول بالا قرار بگیرید.

منبع

دانلود نرم افزار تخصصی دیابت درمان دکتر

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.