نرم افزار های مدیریت کلینیک و مطب + درمان دکتر

نرم افزار های مدیریت کلینیک و مطب + درمان دکتر


حرکت تکنولوژی به سوی پزشکان

از گذشته دور تا به امروز همه پزشکان به دنبال افزایش درآمد و بازدهی کلینیک و مطب خود و هم چنین خوشنودی بیمارانشان بوده اند به همین دلیل امروزه تعداد زیادی از پزشکان به نرم افزار های مدیریت کلینیک و مطب روی آورده اند. بدلیل ایکنه در گذشته حفظ سوابق بیماران و برنامه های نوبت دهی در کلینیک ها و بیمارستان ناکارآمدی های مختلف اداری و عملکردی زیادی را داشت . همچنین جابه جایی مطب و کلینیک و یا تغیر پرسنل مرکز و… سبب کندی در عملکرد و نارضایتی پزشک و از جمله بیمار میشد . به همین دلیل صنعت پزشکی از نرم افزارهای مدیریت کلینیک و مطب  استقبال زیادی کرده است.

نرم افزار های مدیریت کلینیک و مطب تغیرات بسیار زیاد و مثبتی در روند پیشرفت پزشکان داشتند

7 دلیل ضرورت داشتن نرم افزار مدیریت کلینیک و مطب
نرم افزار مدیریت کلینیک و مطب + درمان دکتر

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک

سیستم نگهداری اطلاعات بدون کاغذ

از مهمترین مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت کلینیک این است که به شما کمک می کند تا از کلیه کارهای اداری دستی خلاص شوید!نگهداری پرونده های کاغذی نه تنها دشوار است بلکه مستعد آسیب دیدگی نیز هستند. این نرم افزار شامل ماژول “پرونده سلامت الکترونیکی” است که تمامی اسناد و اطلاعات لازم را در سیستم خود نگه می دارد.

سیستم بایگانی اطلاعات نرم افزار مدیریت کلینیک و مطب درمان دکتر
سیستم بایگانی اطلاعات نرم افزار مدیریت کلینیک و مطب

چند ویژگی یک سیستم ضبط سلامت الکترونیکی موثر :

گردش کار راحت تر و موثرتری را ایجاد می کند.
نیاز به ذخیره ، مدیریت و بازیابی سوابق حجیم کاغذی را برطرف می کند.
دسترسی آسان تر به داده های بالینی را برای شما فراهم می کند.
توانایی جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های بیمار را دارد.

دسترسی آسانتر و سریعتر به سوابق بیمار و سایر داده ها

یکی از مهم ترین موارد در بهینه شدن کارهای رایج در مطب و کلینیک این است که ارائه دهنده خدمات بهداشتی بتواند با سهولت پرونده های پزشکی بیمار را ردیابی و ذخیره کند و به آن ها دسترسی داشته باشد. با کمک نرم افزار مدیریت کلینیک ، می توانید داده های بیمار را در سیستم برای دسترسی در نوبت های بعدی ضبط ، به روز رسانی و بایگانی کنید.

جزئیاتی مانند تشخیص قبلی ، جراحی ، مشکلات مزمن ، نتایج آزمایش ، واکسیناسیون و موارد دیگر در این سیستم موجود است که در صورت لزوم ، پزشک می تواند با کلیک بر روی یک دکمه ، نگاهی به کل تاریخچه بیمار داشته باشد.

هماهنگی بین بخشهای مختلف

این نرم افزار با داشتن یک سیستم یکپارچه برای حفظ سوابق ،به پزشکان بخش های مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر هماهنگ شوند تا وضعیت بیمار بهتر ارزیابی شود. .

بهره وری بهبود یافته

سیستم مدیریت کلینیک با خودکارسازی کل سیستم ، کارآیی کلی سازمان را بهبود می بخشد. این نرم افزار به ساده سازی فعالیت های مراکز مراقبت های بهداشتی کمک می کند. برخی از آنها شامل ثبت نام ، چاپ نسخه ، نمودار ، برنامه ریزی قرار ملاقات بیماران و عملکرد صورتحساب است. همچنین حساب و موجودی مطب و کلینیک را حفظ می کند.

مدیریت فرایند خودکار باعث صرفه جویی در وقت برای پرسنل پزشکی می شود که این باعث افزایش بهره وری آنها می گردد . به این ترتیب هزینه عملیاتی کلینیک به حداقل می رسد و کارایی کارکنان بهبود می یابد.

رضایت بیمار

یکی از ارزشمندترین ویژگی های نرم افزار مدیریت کلینیک برنامه ریزی است. این بدان معناست که بیماران مجبور نیستند با تماس تلفنی نوبت بگیرند. آنها می توانند در هر ساعت از شبانه روز نوبت خود را بصورت آنلاین رزرو کنند. .

علاوه بر این ، ماژول برنامه ریزی یادآوری نوبت ،به طور خودکار از طریق ارسال پیامک به بیماران نوبت آن ها را یادآوری میکند.
همچنین بیماران در مراکز پزشکی در مورد ذخیره نسخه های خود نگرانی ندارند زیرا می دانند که داده های آنها در کلینیک پزشک ذخیره می شود. این نرم افزار کلینیک برای افزایش رضایت بیماران در مراکز درمانی بسیار مفید و کاربردی است.

دقت

با اتوماسیون شدن تمام کارها ، احتمال اشتباهات ناشی از خطاهای انسانی از بین می رود .
همچنین نسخه های چاپ شده ای که در نرم افزار ثبت شده اند به راحتی قابل خواندن هستند..
در مورد صورتحسابهای پزشکی نیز این مسئله بسیار حائز اهمیت است. این مورد یکی از فاکتورهای مهم مراکز درمانی است. سیستم مدیریت کلینیک ماژول های صورتحسابی را ارائه می دهد که مدیریت فرآیند چرخه درآمد را بسیار آسان می سازد.

سرویس سریع

سیستم مدیریت کلینیک باعث صرفه جویی در وقت نوشتن نسخه ها ، محاسبه و تهیه صورتحساب ، تشکیل پرونده و سوابق بیمار و همچنین حفظ نوبت دهی ها می شود. به همین ترتیب ، پزشکان می توانند توجه بیشتری به بیماران خود داشته و به آنها خدمات سریع و بهتری را ارائه دهند.

نتیجه

صنعت پزشکی در کشورهای پیشرفته مختلف در سراسر جهان، به سرعت در حال سازگاری با تغییرات و اجرای نرم افزار مدیریت کلینیک برای افزایش کارایی و بهبود خدمات خود هستند.در سایت درمان دکتر شما میتوانید جامع ترین نرم افزارهای مدیریت مطب و کلینیک و نرم افزارهای تخصصی پزشکی را دانلود کنید

برای خرید و ورود به صفحه این محصول کلیک کنید

تخصص(پزشکی)
ادامه مطلب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.