فناوری روز دنیا در زمینه پزشکی

لباس کمک به تحرک سالمندان

 لباس های استودیوی ایو بهار(yves behar) عضلات برقی هستند که به پوشیدگان سالخورده کمک می کند تا از پله ها بالا بروند ، بایستند و صعود کنند.

مجموعه لباس Aura Powered با همکاری شرکت رباتیک Superflex طراحی شده است که نمایشگاه جدید Old Old در موزه طراحی لندن رونمایی شد ، که بررسی می کند چگونه طراحان می توانند تجربیات روزانه مردم را در زندگی بعدی تقویت کنند.

این لباس که از پارچه ای سبک و انعطاف پذیر ساخته شده است ، قصد دارد تا از طریق سری موتورهایی که در غلافهای شش ضلعی قرار گرفته اند باعث کم شدن احساس عواض پیری شود

غلافها یا “عضلات الکتریکی” – در قسمت تحتانی تنه ، باسن ، پاها و پشت قرار دارند و با سنسورها تعبیه شده اند.ساختار لباس توانبخشی

هوش مصنوعی و ساختار لباس

هر کدام از آنها از هوش مصنوعی برای واکنش به حرکات طبیعی بدن استفاده می کنند و قدرت عضلات را برای کمک به فرد در استفاده از برخاستن ، نشستن یا ایستادن در حالت ایستاده زیاد می کنند.

بیهار گفت: “وقتی ما در مورد طراحی برای جمعیت سالخورده صحبت می کنیم ، رویکرد استاندارد ما ارائه کمک به خانه , انجام وظایف ، ماژول های رفاهی ، عدم تحرک است . استودیوی مستقر در فرانسیسکو نیز در این نمایشگاه یک همراه ربات را به نمایش می گذارد.

وی اضافه کرد”اما ایا فناوری می‌تواند به ما كمك كند تا به جهان خود ادامه دهیم و از نظر جسمی ، اجتماعی و عاطفی با آن درگیر شویم؟”. “این سؤالی است که Superflex در حال پاسخ دادن به مفهوم لباس نیرو استپ

غلاف ها و سنسورها به طور آناتومیکی با ترکیب عضلانی مورد استفاده قرار می گیرند. یک باند V شکل در قسمتهای پارچه نرم نقاط خاصی از بدن را محکم می کند تا پشتی کمری را ارائه دهد.ساختار لباس کمک سالمندان

در هنگام انتخاب رنگ و مواد ، استودیوها می خواستند از نگاه بالینی و زیبایی ساختار لباس نوجه کنند.

این تیم گفت: “چارچوب طراحی و سبکی كه در حال ساختن آن هستیم جدا از زیبایی شناسی معمولی برای بازار پیری است كه توسط زیبایی شناسی بالینی و بیمارستانی مشخص شده است.”

“به جای طراحی و چارچوب زیبایی شناختی محصولات مربوط به بازار پیری که نگران کننده است و افزایش حاشیه نشینی را تقویت می کند ، مواد و جزئیات طراحی طرح Superflex در مورد راحتی ، کارایی و سبک است.

در حالی که اولین نمونه در حال نمایش در موزه طراحی است ، Fuseproject و Superflex در حال توسعه این  هستند – و پیش بینی می کنند که در نهایت توسط افراد معلول و ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد.

منبع

دانلود  نرم افزار روماتولوژی درمان دکتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا