ماسک گرافن + نرم افزار ریه و عفونی درمان دکتر

نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر


ماسک گرافن

محققان دانشگاه هنگ کنگ ماسکی برای صورت تولید کرده اند که حاوی گرافن بدست اومده از لیزره و می تونه باکتری ها رو از بین ببره این ماسک گرافن،توانایی غیرفعال سازی ویروس های کرونا رو هم به همه ثابت کرده . لایه گرافن دارای خواص ضد باکتری است و می تونه هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید گرما تولید کند که ممکنه زمینه ساز توانایی غیرفعال کردن ویروس های کرونا باشه. محققان امیدوارند که چنین ماسک هایی بتونن به انتقال ویروس و عفونت در طی بیماری همه گیر COVID-19 کمک کنه.اجزای ماسک گرافن + نرم افزار ژنتیک درمان دکتر

ماسک های صورت از مهمترین ابزار ها برای مقابله با ویروس کروناست اما اگر به طور نادرست استفاده بشه ، می تواند خطر عفونت داشته باشه. ذرات ویروسی می تونن روی ماسک بشینند و در صورت لمس یا دفع نامناسب ، به طور بالقوه ممکنه شخصی رو آلوده کنند. ماسکی که بتونه ذرات ویروسی یا سایر عوامل بیماری زا را در سطح خود غیرفعال کنه ،ارزشمنده. علاوه بر این ، حجم گسترده ای از ماسک هایی که در حال حاضر استفاده می شه که بسیاری از آنها هم قابل استفاده مجدد نیستند ، یک مسئله زیست محیطی هم هست. ماسک های قابل استفاده مجدد می توانن به ایجاد ماسک با فعالیت پایدارتر کمک کنند.

چرا ماسک گرافن گزینه بهتری است ؟

برای حل این مسائل ، محققان هنگ کنگی ماسکی تهیه کرده اند که با استفاده از گرافن ناشی از لیزر ساخته شده . آنها با عبور لیزر مادون قرمز از روی یک فیلم پلی آمید حاوی کربن ، این ماده رو تولید کردند که منجر به ایجاد یک لایه گرافن متخلخل می شود. گرافن دارای خواص ضد باکتریه که هنوز به طور کامل کار کرد اون درک نشده است ، اما با قرار گرفتن در برابر نور خورشید گرما تولید میکنه که میتونه به ضد عفونی شدن کمک خوبی بکنه.

 

گوشت پز هوشمند
ادامه مطلب
 ماسک گرافن + نرم افزار روماتولوژی درمان دکتر
ماسک گرافن

ماسک گرافن

بیش از 90٪ E. coli رسوب یافته روی فیبر کربن فعال (انجیر c و d) و پارچه های مذاب (شکل e و f) حتی پس از 8 ساعت زنده مانده است. در مقابل ،بیشتر E. coli رسوب داده شده روی سطح گرافن (انجیر a و b) مرده بودند.

 

در ازمایش های انجام شده روی این ماسک از دونوع ویروس کرونا و ویریس انسانی استفاده شد که مشخص شد این ماسک ها درعرض 5 دقیقه 90% و در 10 دقیقه 100% ویروس ها رو با قرار گرفتن در معرض نور افتاب می تونه غیر فعال کنه.این روش  سازگار با محیط زیسته ، چون ماسک ها در صورت صحیح ضد عفونی شدن مجدداً قابل استفاده هستند.

 

ماسک های گرافن ناشی از لیزر قابل استفاده مجدد هستند. اگر از مواد بیولوژیکی برای تولید گرافن استفاده شود ، می شه به حل مشکل تهیه مواد اولیه ماسک کمک کرد. “، محقق این مطالعه گفت. ” این می تواند اثرات زیست محیطی ناشی از ماسک های یکبار مصرف غیر قابل تجزیه بیولوژیکی رو کاهش بده.”

منبع

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =