پزشک عمومی کیست

پزشک عمومی کیست؟و سطح تحصیلات یک پزشک عمومی چگونه است؟

یک پزشک عمومی  در طول تحصیل خود چهار دوره  (General Practitioner) را میگذراند تا به پزشکی در سطح عمومی برسد :

تحصیلات پزشک عمومی

1 دوره اول پزشکی : علوم پایه

این دوره که  چهار ترم است و همان‌طور که از نام ان مشخص است، در این مرحله  باید مباحث اولیه و پایه در رابطه با شرایط سلامت عمومی بدن و مواردی که باعث شکل گیری انواع بیماری در بدن می‌شوند، آشنا میشود . این دوره اهمیت بسیار بالایی دارد  که اسامی در این صفحه ذکر شده است .

  •  آناتومی
  •  بافت‌شناسی
  • جنین‌شناسی
  • فیزیولوژی

بدن انسان 1

دوره دوم پزشکی: فیزیوپاتولوژی

 

در صورتی که پزشک  دوره علوم پایه را با موفقیت پشت سر بگذارد، در دوره فیزیوپاتولوژی با انواع بیماری‌ها و نپزشک 1حوه درمان آنها آشنا میشود

شاید جالب باشه این را هم بدانید که قبل از ورئد به بیمارستان جشنی به نام روپوش سفید میگیرند و با گوشی مخصوص خود میتوانند وارد بیمارستان شوند.

 

 

دوره سوم: دوره کارآموزی بالینی:

این دوره طوانی ترین دوره تحصیل هر پزشک عمومی است که از دو دوره ستیودنتی و اکسترنی تشکیل شده‌است

پزشکان در این دوره صاحب مهر میشوند

و بعد از پایان دوره سوم ازمونی میدهند به نام پره انترنی که اگر با موفقیت سپری شو به مرحله اخر میرود .

 

پزشکی و انواع تخصص های آن
ادامه مطلب

دوره چهارم: دوره کارورزی بالینی:

این دوره حدود یک سال و نیم طول میکشد که بعد از پایان این دوره ازمونی به نام صلاحیت بالینی را باید پشت سر بگذارند که قبل از فارغ التحصیلی است و بعد از ان به یک پزشک عمومی تبدیل میشوند که با سختی ها ومشقت های زیاد به اولین درجه در علم پزشکی میرسند

 

 پس پزشکان  عمومی آموزش دیده شده‌اند و زمانی که معالجه‌ای را پیشنهاد می‌کنند تمامی بدن و محیط را در نظر بگیرند همچنین با در نظر گرفتن سلسله مشکلاتی که یک فرد می‌تواند داشته باشد.

پزشکان عمومی در شناخت بیماری مخصوصأ در مراحل اولیه یک وضعیت، مهارت دارند. همچنین اگر شما نیاز به رسیدگی یا معالجه بیشتر داشته باشید، آنها می‌دانند چه موقع و به کجا شما را ارجاع دهند. پزشکان عمومی آموزش دیده‌اند تا گوش دهند و مشاهده کنند و آنها قادر هستند تا نشانۀ بیماری که شما از آن غافل شده‌اید را تشخیص دهند و سپس با شما کار می‌کنند تا مسئله را بهبود بخشید.

نرم افزار های تخصصی
نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

منبع

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =