کنترل فشار خون+نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

Contents

فشار خون چیست؟

وقتی قلب خون را از طریق رگ ها پمپاژ می کند ، خون به دیواره های رگ فشار می آورد. این به عنوان فشار خون شناخته می شود.
رگ ها خون را از قلب شما به سایر قسمت های بدن منتقل می کنند.فشار خون شما به طور معمول در طول روز بالا و پایین می رود.

 

اعداد فشار خون به چه معناست؟

اعداد فشار خون+نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

با استفاده از دو عدد اندازه گیری می شود:

اولین شماره ،سیستولیک نامیده می شود ، فشار عروق شما را در هنگام ضربان قلب اندازه گیری می کند.

عدد دوم ،دیاستولیک نامیده می شود ، فشار در رگ های شما را در هنگام استراحت قلب بین ضربان ها اندازه گیری می کند.

اگر اندازه گیری 120 سیستولیک و 80 دیاستولیک را بخواند ، می توانید بگویید ، “120 بیش از 80” ، یا “120/80 میلی متر جیوه” بنویسید.

 

اعداد فشار خون طبیعی کدامند؟

سطح فشار خون طبیعی کمتر از 120/80 mmHg است.

سن شما فرقی نمی کند ، هر روز می توانید گام بردارید تا  خود را در یک محدوده سالم حفظ کنید.

دانلود نرم افزار تخصصی فشار خون درمان دکتر

 

فشار خون بالا چیست؟

رگ در فشار خون بالا+ نرم افزار اختصاصی پزشکی درمان دکتر

هرچه سطح فشار خون شما بیشتر باشد ، خطر بیشتری برای سایر مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی در شما وجود دارد.

تیم مراقبت های بهداشتی شما می تواند با بررسی میزان فشار خون سیستولیک و دیاستولیک و مقایسه آنها با سطوح موجود در دستورالعمل ها ، بیماری را تشخیص داده و تصمیمات درمانی را اتخاذ کند.

دستورالعمل های مورد استفاده برای تشخیص این بیماری ممکن است از یک متخصص مراقبت های بهداشتی تا یک متخصص مراقبت های بهداشتی متفاوت باشد:

برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی بیماران مبتلا  را تشخیص می دهند اگر فشار خون آنها به طور مداوم 140/90 میلی متر جیوه یا بیشتر باشد. 2 این حد براساس یک دستورالعمل منتشر شده در سال 2003 است.
سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی اگر فشار خون آنها به طور مداوم 130/80 میلی متر جیوه یا بالاتر باشد ، بیماران مبتلا به را تشخیص می دهند.

رگهای خونی مصنوعی
ادامه مطلب

 

چه چیزی منجر به این  بیماری میشود؟

این بیماری معمولاً با گذشت زمان ایجاد می شود. این اتفاق می تواند به دلیل انتخاب ناسالم در سبک زندگی ، مانند عدم انجام فعالیت بدنی منظم کافی باشد. برخی از شرایط سلامتی مانند دیابت و چاقی نیز می توانند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهند. این بیماری همچنین می تواند در دوران بارداری اتفاق بیفتد.

 

فشار خون بالا چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

از بسیاری جهات می تواند به سلامتی شما آسیب برساند. این می تواند به اندام های مهمی مانند قلب ، مغز ، کلیه ها و چشم شما آسیب برساند.خبر خوب این است که ، در بیشتر موارد ، می توانید این بیماری  خود را کنترل کنید تا خطر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی را کاهش دهید.

 

فشار خون +نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

حمله قلبی و بیماری های قلبی

این بیماری می تواند با کاهش کشش عروق ، که باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به قلب می شود و به بیماری قلبی منجر می شود ، به عروق آسیب برساند. علاوه بر این ، کاهش جریان خون در قلب می تواند باعث موارد زیر شود:درد قفسه سینه ، آنژین نیز نامیده می شود.
حمله قلبی ، که هنگامی اتفاق می افتد که خونرسانی به قلب شما مسدود شده و عضله قلب بدون اکسیژن کافی شروع به از بین رفتن می کند. هرچه جریان خون مسدود شود ، آسیب بیشتری به قلب وارد می شود.
نارسایی قلبی ، شرایطی که به این معنی است که قلب شما نمی تواند خون و اکسیژن کافی به اندام های دیگر شما پمپ کند.

دانلود رایگان دموی نرم افزار فشار خون مخصوص کامپیوتر PC از لینک زیر

دانلود رایگان دموی نرم افزار فشار خون

مشکلات سکته مغزی و مغزی

فشار خون بالا می تواند باعث ترکیدگی یا انسداد رگ های تأمین کننده خون و اکسیژن مغز شود و باعث سکته شود. سلول های مغزی در اثر سکته می میرند زیرا اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. سکته مغزی می تواند باعث ناتوانی جدی در گفتار ، حرکت و سایر فعالیت های اساسی شود. سکته مغزی همچنین می تواند شما را بکشد.

با بالشتک زنگ دار"روگی" هیچ وقت خواب نمیمونی
ادامه مطلب

داشتن این بیماری ، به ویژه در میانسالی ، با عملکرد شناختی ضعیف تر و زوال عقل در اواخر زندگی مرتبط است. در مورد ارتباط این مریضی و زوال عقل از کمپین نماد انستیتوی ملی بهداشت به خاطر بیاورید که خطرات شما خارجی است بیشتر بیاموزید.

 

چگونه می توان فهمید که این بیماری را دارم؟

فقط یک راه وجود دارد که بدانید  مبتلا هستید: از پزشک یا متخصص بهداشت دیگر بخواهید آن را اندازه گیری کند. اندازه گیری سریع و بدون درد است.

با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد اندازه گیری منظم در خانه صحبت کنید ، همچنین نظارت بر فشار خون خودکار (SMBP) نامیده می شود.

این بیماری “قاتل خاموش” نامیده می شود زیرا معمولاً هیچ علائم و نشانه های هشدار دهنده ای ندارد و بسیاری از مردم نمی دانند که به آن مبتلا هستند.

 

نرم افزار فشار خون با چه نام هایی در گوگل سرچ میشود؟

برنامه پزشکی فشار خون، نرم افزار فشار خون، پرونده سلامت الکترونیک فشار خون، برنامه هوشمند  فشار خون، فراخوان صوتی فشار خون، برنامه نوبت دهی فشار خون، پرونده سلامت الکترونیک فشار خون، CD نرم افزاری فشار خون، برنامه الکترونیکی فشار خون، برنامه ی فشار خون، نرم افزار فشار خون، برنامه مدیریت فشار خون،

برنامه نوبت دهی فشار خون، سیستم نرم افزاری فشار خون، فراخوان صوتی نوبت در فشار خون، برنامه نوبت دهی فشار خون، برنامه هوشمند  فشار خون، نرم افزار هوشمند فشار خون،  برنامه کامپیوتری مرکز فشار خون، نرم افزار فروشگاهی و پذیرش فشار خون، نرم افزار فروشگاهی فشار خون،  فروشگاه  با انبار داری فشار خون، نرم افزار حسابداری فشار خون، نرم افزار فشار خون شامل حسابداری، ماژول پذیرش، پرونده الکترونیک، نرم افزار معاینه ، نرم افزار ثبت نسخ ، نرم افزار فشار خون فروشگاهی و انبار و حسابداری، نرم افزار حسابداری  نوبت دهی، پنل پیامک، مدیریت ارتباط با بیمار

منبع

نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =