کنترل فشار خون+نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

فشار خون چیست؟

Contents

وقتی قلب خون را از طریق رگ ها پمپ می‌کند، خون به دیواره‌های رگ فشار می آورد. این فشار خون نام دارد. رگ ها خون را از قلب به باقی قسمت‌های بدن منتقل می‌کنند. فشار خون معمولاً در طول روز بالا و پایین می‌رود. اندازه‌گیری فشار خون شامل دو مقدار است: فشار سیستولیک (زمانی که قلب منقبض می‌شود) و فشار دیاستولیک (زمانی که قلب انبساط می‌کند). مقدار معمولی فشار خون به اندازه 120/80 میلیمتر جیوه بر شصت است.

اعداد فشار خون به چه معناست؟

اعداد فشار خون+نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

با استفاده از دو عدد اندازه گیری می شود:

اولین شماره ،سیستولیک نامیده می شود ، فشار عروق شما را در هنگام ضربان قلب اندازه گیری می کند.

عدد دوم ،دیاستولیک نامیده می شود ، فشار در رگ های شما را در هنگام استراحت قلب بین ضربان ها اندازه گیری می کند.

اگر اندازه گیری 120 سیستولیک و 80 دیاستولیک را بخواند ، می توانید بگویید ، “120 بیش از 80” ، یا “120/80 میلی متر جیوه” بنویسید.

اعداد فشار خون طبیعی کدامند؟

سطح فشار خون طبیعی کمتر از 120/80 mmHg است.

سن شما فرقی نمی کند ، هر روز می توانید گام بردارید تا  خود را در یک محدوده سالم حفظ کنید.

 

دانلود نرم افزار تخصصی فشار خون درمان دکتر

 

فشار خون بالا چیست؟

رگ در فشار خون بالا+ نرم افزار اختصاصی پزشکی درمان دکتر

هرچه سطح فشار خون شما بیشتر باشد ، خطر بیشتری برای سایر مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی در شما وجود دارد.

تیم مراقبت های بهداشتی شما می تواند با بررسی میزان فشار خون سیستولیک و دیاستولیک و مقایسه آنها با سطوح موجود در دستورالعمل ها ، بیماری را تشخیص داده و تصمیمات درمانی را اتخاذ کند.

دستورالعمل های مورد استفاده برای تشخیص این بیماری ممکن است از یک متخصص مراقبت های بهداشتی تا یک متخصص مراقبت های بهداشتی متفاوت باشد:

برخی از متخصصان مراقبت های بهداشتی بیماران مبتلا  را تشخیص می دهند اگر فشار خون آنها به طور مداوم 140/90 میلی متر جیوه یا بیشتر باشد. 2 این حد براساس یک دستورالعمل منتشر شده در سال 2003 است.
سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی اگر فشار خون آنها به طور مداوم 130/80 میلی متر جیوه یا بالاتر باشد ، بیماران مبتلا به را تشخیص می دهند.

چه چیزی منجر به این  بیماری میشود؟

بیماری فشار خون بالا معمولاً به دلیل عواملی مانند سبک زندگی ناسالم و عدم انجام فعالیت بدنی منظم ایجاد می‌شود. عواملی همچون دیابت و چاقی نیز می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند. همچنین، فشار خون بالا می‌تواند در دوران بارداری نیز رخ دهد. این مسائل نشان می‌دهند که اصلاح سبک زندگی به ویژه افزایش فعالیت بدنی و کنترل شرایط مانند دیابت و چاقی می‌تواند به پیشگیری از فشار خون بالا کمک کند.

فشار خون بالا چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

از بسیاری جهات می تواند به سلامتی شما آسیب برساند. این می تواند به اندام های مهمی مانند قلب ، مغز ، کلیه ها و چشم شما آسیب برساند.خبر خوب این است که ، در بیشتر موارد ، می توانید این بیماری  خود را کنترل کنید تا خطر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی را کاهش دهید.

 

فناوری جدید گرمکن بطری کودک
ادامه مطلب

فشار خون +نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

حمله قلبی و بیماری های قلبی

فشار خون بالا می‌تواند باعث کاهش کشش عروق شود و منجر به کاهش جریان خون و اکسیژن به قلب گردد، که این امر می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی مانند آنژین (درد قفسه سینه)، حمله قلبی و نارسایی قلبی شود. درد قفسه سینه، نشانه‌ای از آنژین است که ناشی از کاهش جریان خون و اکسیژن به قلب می‌باشد. حمله قلبی اتفاق می‌افتد زمانی که خونرسانی به قلب مسدود شده و منجر به آسیب عضله قلب می‌شود. همچنین، فشار خون بالا ممکن است باعث نارسایی قلبی شود که به معنای عدم توانایی قلب در پمپ کردن خون به اندام‌های دیگر می‌باشد.

 

دانلود رایگان دموی نرم افزار فشار خون مخصوص کامپیوتر PC از لینک زیر

دانلود رایگان دموی نرم افزار فشار خون

مشکلات سکته مغزی و مغزی

فشار خون بالا می تواند باعث ترکیدگی یا انسداد رگ های تأمین کننده خون و اکسیژن مغز شود و باعث سکته شود. سلول های مغزی در اثر سکته می میرند زیرا اکسیژن کافی دریافت نمی کنند. سکته مغزی می تواند باعث ناتوانی جدی در گفتار ، حرکت و سایر فعالیت های اساسی شود. سکته مغزی همچنین می تواند شما را بکشد.

داشتن این بیماری ، به ویژه در میانسالی ، با عملکرد شناختی ضعیف تر و زوال عقل در اواخر زندگی مرتبط است. در مورد ارتباط این مریضی و زوال عقل از کمپین نماد انستیتوی ملی بهداشت به خاطر بیاورید که خطرات شما خارجی است بیشتر بیاموزید.

 

صفحه جدید بارداری که به مادران اجازه می دهد رشد کودک خود را در رحم ببنید
ادامه مطلب

چگونه می توان فهمید که این بیماری را دارم؟

مطمئناً. “قاتل خاموش” یا فشار خون بالا یک بیماری است که معمولاً بدون علائم و نشانه‌های قابل توجهی مشهود نیست و بسیاری از افراد از وجود آن آگاه نیستند. بنابراین، برای تشخیص آن، اندازه‌گیری منظم فشار خون توسط پزشک و از سیستم‌های مدیریت فشار خون خودکار (SMBP) یک روش موثر است. این اندازه‌گیری سریع و بدون درد است و می‌تواند به شناسایی و مدیریت مناسب این بیماری کمک کند. بنابراین، توصیه می‌شود با تیم مراقبت‌های بهداشتی خود در مورد اندازه‌گیری منظم فشار خون در خانه صحبت کرده و نیز از امکانات مانیتورینگ خودکار فشار خون استفاده نمایید.

 

نرم افزار فشار خون با چه نام هایی در گوگل سرچ میشود؟

برنامه نوبت دهی فشار خون، سیستم نرم افزاری فشار خون، فراخوان صوتی نوبت در فشار خون، برنامه نوبت دهی فشار خون، برنامه هوشمند  فشار خون، نرم افزار هوشمند فشار خون،  برنامه کامپیوتری مرکز فشار خون، نرم افزار فروشگاهی و پذیرش فشار خون، نرم افزار فروشگاهی فشار خون،  فروشگاه  با انبار داری فشار خون، نرم افزار حسابداری فشار خون، نرم افزار فشار خون شامل حسابداری، ماژول پذیرش، پرونده الکترونیک، نرم افزار معاینه ، نرم افزار ثبت نسخ ، نرم افزار فشار خون فروشگاهی و انبار و حسابداری، نرم افزار حسابداری  نوبت دهی، پنل پیامک، مدیریت ارتباط با بیمار

منبع

نرم افزار های تخصصی درمان دکتر

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =