Top 5 Advances in Medical Technology5 پیشرفت برتر در فناوری پزشکی

Contents

5 پیشرفت برتر در فناوری پزشکی – ASME

با ادامه پیشرفت تکنولوژی در تحقیقات زیست پزشکی و مراقبت های بهداشتی ، خط سنتی بین مهندسی و علوم پزشکی باریک تر می شود و  دستگاه های پزشکی و رایانه ها میتوانند آنها را کوچکتر ، سریعتر و باهوش تر کنند.  صنعت دستگاه های پزشکی برای پزشکان آسان تر عمل می کند و برای بیماران موثرتر است و برای کل سیستم مراقبت های بهداشتی ارزان تر است. با مقاله 5 پیشرفت برتر همراه ما باشید

فناوری متمرکز بر مصرف کننده

به عقیده ناظران صنعت ، یک تغییر بزرگ یک “همگرایی” تکنولوژی متمرکز بر مصرف کننده به دنیای یکبار متفاوت طراحی دستگاه در راه است. همانطور که تا کنون مدیر عامل  Med Device Online ، جیم پومجر ، در وبلاگ نوشت ، افزایش امید به زندگی باعث زیاد شدن و بزرگ شدن در بروز شرایط مرتبط با سن مانند بیماری قلبی ، زوال عقل ، سکته مغزی ، اختلالات ریوی و سرطان خواهد شد. تکنولوژی های بی سیم نمیتواند زوند علائم بیماری ها و  تشخیص و درمان انها را به  عنوان  خط مقدم دفاعی در برابر این علل اصلی به مرگ تبدیل شوند ، اما این دستگاه ها به بیماران کمک می کند شرایط خود را بهترمدیریت کنند و زندگی آنها را به طرز چشمگیری خوب میکنند.

،در اینجا یک نگاه اجمالی به پنج مورد از مهم‌ترین جهات در مورد تکنولوژی تجهیزات پزشکی سال گذشته میاندازیم.

دانلود رایگان دموی نرم افزار کلینیک مشاوره مخصوص کامپیوتر PC از لینک زیر

دانلود رایگان دموی نرم افزار کلینیک مشاوره

1)نانو درمانی سرطان5 پیشرفت برتر فناوری پزشکی

فناوری نانو نیازهای پزشکی را برآورده می کند و نیازی به درمانهای دقیق و پیشرفته ای ندارد و کم هزینه تر و سخت تر از روشهای سنتی است.  نتیجه های بهتری از بیماران ، حاصل میشود و هزینه ها و مراقبت های بهداشتی و دسترسی زیادتری به خدمات و مراقبت های بهداشتی  و به بخش‌های کمبود منابع جهانی تبدیل می شود.

مواد معدنی ساخته شده

نانوذرات معدنی مواد معدنی هستند که از ساخته شدن فلزاتی از قبیل طلا یا نقره با اندازه 1 تا 100 نانومتر است همچنین معمولاً به عنوان یک تصویربردار تومور داخلی بدن و به عنوان پروبهای مولکولی است و برای مطالعه عملکرد سلول ها و یا زیر سلول ها استفاده می شود. نقاط کوانتومی ساخته شده از مواد نیمه هادی نیز به عنوان گزینه های جایگزین برای پروتئین های فلورسنت ، رنگهای آلی یا رادیوایزوتوپ ها ارزش دارند. 

همه کاربردهای پزشکی نانوذرات

اما همه کاربردهای پزشکی نانوذرات به اندازه این ابزارهای تصویربرداری فعالیتی ندارد . در حقیقت تکنولوژی‌های درمان بیماری سرطان در حال حاضر از نانومواد به روش هایی استفاده میشه که صرفاً جاگیر نیستند بلکه کاملاً تهاجمی هستند. به عنوان مثال ، دانشمندان دانشگاه اسرائیل آنچه را که آنها از نانوها می دانند و  هدف قرار داده و داروها را به سلولهای معیوب منتقل می کنند ، در حالی که سلولهای سالم بی ضرر می دانند ، تهیه کرده اند.

دستگاه های 25-35 نانومتر

دستگاه های 25-35 نانومتر از رشته های تک DNA در یک شکل مورد نظر ساخته شده اند – به عنوان مثال ، یک بسته قلاده ای شکل که از دارویی محافظت می کند در حالی که در مسیرش قرار دارد اما بعد از رسیدن باز می‌شود. این تیم به رهبری استاد بار ایلان ، ایوون باچلت ، تاکنون ربات های DNA تولید کرده است که می تواند 12 نوع سلول سرطانی مختلف را بشناسد ، و +اکنون در حال کار برای برنامه ریزی ها و رفتار swarm به رباتهایی که برای پیوند فیزیکی در بدن برای تمام کاربردها مانند بافت به کار می‌رود. یا ترمیم عصبیک رویکرد هدفمند شبیه به نانو مهندسان دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو توسعه یافته جوزف WangandSadik Esener با استفاده از یک اصطلاح میکروکانون برای انفجار تومور با داروهای ضد سرطان با دقت انجام می‌دهند.

مفهوم کلاسیک یک گلوله جادویی

مهندسین با تکیه بر مفهوم کلاسیک یک گلوله جادویی برای سرطان ، روش شلیک “گلوله های” نانو مقیاس حاوی مواد مخدر در سایت های هدفمند بدن را توسعه داده اند. روش آنها از امواج اولتراسونیک برای هدایت نانوذرات به مقصد خود ، باعث آزاد شدن بار درمانی آنها و ایجاد بافت انتخابی نسبت به دارو بیشتر می شود. آنها میکرو کانن 5 میکرومتر خود را از یک غشای متخلخل پوشیده از اکسید گرافن و طلا مد ساختند. برای مهمات ، آنها ذرات سیلیس 1 میکرومتر را در یک ژل مایع حاوی پرفلوروکربن (PFC) به عنوان یک ماده مخفی محکم کردند. PFC هنگام قرار گرفتن در معرض امواج فراصوت پالس ، تبخیر می شود و میکروبهای گازی تولید می کند که به سرعت زیاد می‌شود و نانو لوله‌ها را به سمت هدف خود سوق می‌دهند.

2) رابط های ماشین-مغز5 پیشرفت برتر فناوری پزشکی

پرزیدنت اوباما در آدرس خود در اتحادیه سال 2015 خواستار تمرکز مجدد بر توسعه اندامهای مصنوعی پیشرفته تر و سایر دستگاه های پروتز شده شد. حداقل 100000 آمریکایی با قطع عضو دست بالا زندگی می کنند و 6 میلیون نفر دیگر فلج هستند. در پاسخ ، آژانس پروژه های پژوهشی حرفه‌ای دفاعی (DARPA) تلاشهای خود را برای هدایت عملکرد و کاهش برچسب قیمت شش رقمی دستگاههای موجود که سیگنالهای عصبی کاربر را در حرکات اندامهای تحت کنترل رایانه ترجمه می کنند ، دو برابر کرده است.

فناوری های رابط ماشین و مغز

این فناوری های رابط ماشین و مغز (BMI) از زمان انتشار اولین تبلیغ در سال 2012 به سرعت پیشرفت کرده اند. با تصویب FDA از طراحی DARPA ، گروه های دیگر آزمایش های بالینی دستگاه های جدیدتری را که برای استفاده ایمن در محیط خانه طراحی شده اند و نه تحت نظارت پرسنل آزمایشگاهی ، راه اندازی کرده اند. اگرچه بسیاری از رویکردها شامل ایمپلنت مستقیم یک سنسور به درون مغز است ، تحقیقات جدید بر استفاده از وسایل خارجی مانند هدست برای رله سیگنالهای مغزی به اندامها ، صندلی های چرخدار یا سایر فناوریهای کمکی متمرکز است.

بازسازی بافت نخاع آسیب دیده

یک پیچ و تاب جدید در ترمیم فلج به دنبال بازسازی بافت نخاع آسیب دیده نخاعی با کاشت نخاع ساخته شده از الیاف پلیمری چند منظوره ، هر یک از موهای انسان نازک تر است. در کنار نورونهای آسیب دیده ، الیاف می توانند به روشهای مختلفی برای تهیه دارو ، انتقال سیگنالهای برقی یا هدایت پرتوهای نوری که به عنوان سوئیچ اعصاب نوری استفاده می شوند ، تنظیم شوند.

انستیتوی فناوری ماساچوست

توسط دانشمندان و مهندسان مواد در انستیتوی فناوری ماساچوست ایجاد شده است ، الیاف ترمیم عصب نیز می توانند به عنوان داربست یا ساختارهای 3 بعدی برای حمایت از بافت عصبی طبیعی در هنگام ترمیم مجدد جمع شوند. رهبر برنامه ، Polina Anikeeva گفت: این فن آوری می تواند روزی درمان نه تنها از آسیب نخاع بلکه همچنین اختلالات عصبی و عصبی از بیماری پارکینسون تا اسکیزوفرنی را بهبود بخشد.

3) یک ابزار کلاسیک جدید بگیرید5 پیشرفت برتر فناوری پزشکی

استتوسکوپ فروتن بازگشت و به تلفن هوشمند نزدیک شما می آید. این مجموعه از کیت پزشک اسباب بازی هر کودک توسط زرادخانه امروزه ابزارهای پیشرفته تشخیصی الکترونیکی مشخص شده است. البته پزشکان و پرستاران به عملکرد قلب و ریه یک بیمار توجه می کنند ، اما اکنون سفارش اشعه ایکس ، الکتروکاردیوگرام یا آزمایش های پیشرفته تر بسیار ساده تر و قطعی تر است.

ابزار الکترونیکی جدید

اما یک ابزار الکترونیکی جدید در این ابزار قدیمی مدرسه ، Eko Core (دستگاه های Eko Core ، برکلی ، کالیفرنیا) به یک استتوسکوپ آنالوگ متصل شده است تا صدای آنالوگ و دیجیتالی یکپارچه را فراهم کند ، که آن را با استفاده از بلوتوث به ابر منتقل می کند ، از آنجا که یک پزشک می تواند آن را در یک تلفن هوشمند بارگیری کند.

برترین اختراعات سال 2015

دامنه انتخاب شده توسط مجله تایم به عنوان یکی از برترین اختراعات سال 2015 ، این دامنه گوش دادن به پزشک را انجام می دهد ، که می تواند شکل موج را در زمان واقعی تجسم کند ، صداهای بدن را ضبط و پخش کند ، ضبط به اشتراک بگذارد و داده های موجود را در پرونده الکترونیکی سلامت بیمار مطابق با آن ذخیره کند. با قوانین فدرال حفظ حریم خصوصی بیمار این محدوده می تواند با کمک به پزشکان عمومی به کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی مربوط به مراقبت های غیرضروری کمک کند تا پزشکان عمومی نسبت به انجام اقدامات پیشرفته تر از خود اقدام کنند.

بیشتر بدانید: نرم افزار بینایی سنجی درمان دکتر

4) شگفتی های بی سیم

پالس اکسیمتر یکی از دستگاههای پرکاربرد برای پایش بیمارستانی در بیمارستان ها به مدت چندین دهه بوده است. این دستگاه های جمع و جور به طور معمول برای اندازه گیری میزان اشباع اکسیژن در خون ، روی نوک انگشتان بیمار قرار می گیرند – اندازه گیری مهم برای بیماران بیهوش در بیمارستان در طول عمل و مراقبت های فشرده برای ده ها سال.

بازار جهانی این دستگاه ها

بازار جهانی این دستگاه ها در سال جاری به 1.3 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده بود که فروش دستگاه هایی برای استفاده از نظارت بر منزل در صعود به فروش رسیده است. برای شرایطی مانند بیماری انسداد مزمن ریوی ، آپنه خواب و طیف وسیعی از بیماریهای قلبی عروقی ، نظارت از راه دور اندازه گیری پالس اکسی متری روشی ارزشمند است که پزشکان بتوانند بدون دردسر مراجعه به کلینیک با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.دو دستگاه بی سیم پیمای شخصی بی سیم پیمایشی جدید در نمایشگاه الکترونیکی مصرفی (CES) در سال جاری معرفی شدند – شاید مکانی ایده آل برای مشاهده همگرایی بازارهای بهداشت و درمان و فناوری مصرف کننده.

مانیتور MyOxy از Bewell

مانیتور MyOxy از Bewell (پاریس ، فرانسه) یک دستگاه مبتنی بر بلوتوث است که اشباع اکسیژن را با سایر اندازه گیری های بیمار مانند دما و فشار خون در یک برنامه تلفن هوشمند یا رایانه لوحی ادغام می کند. MightySatfrom Masimo (ایروین ، کالیفرنیا) می تواند در حالی که در حال حرکت است ، نتایج بیمار را از بیماران ردیابی کند ، طبق گفته ها اولین بار برای اکسایش سنج انگشتی که برای مصارف خانگی طراحی شده است. دستگاه همچنین با استفاده از بلوتوث ، رابط کاربری اپلیکیشن Apple یا Android را دارد.

5) ویرایش ژنوم5 پیشرفت برتر فناوری پزشکی

 

با بالشتک زنگ دار"روگی" هیچ وقت خواب نمیمونی
ادامه مطلب

تکنولوژی شناخته شده به عنوان CRISPR (برای تکرار palindromic کوتاه و خوشه ای ، به طور منظم در هم فاصله ،) با سرعت نفسگیر به عنوان یک عامل متضرر در حوزه علوم زندگی ظهور کرده است. حتی “کشف قرن” نامیده شده است. بسیاری از روزنامه نگاران علوم به اشتباه پیش بینی کردند که جایزه نوبل شیمی در سال 2015 به دو دانشمند معتبر با ظهور شهاب سنگ آن – جنیفر دودنا و امانوئل شارپنتره – تنها سه سال پس از انتشار 2012 خود ، آشكارسازی سهولت و كاربرد CRISPR برای ویرایش ژن. توالی ژنتیکی که نام آن را به CRISPR می دهد بخشی از پاسخ ایمنی به باکتری ها است.

افزودن ژنهای خاص به کد ژنتیکی

اخیراً دانشمندان روشهایی برای استفاده از این ماده برای مسدود کردن یا افزودن ژنهای خاص به کد ژنتیکی ارگانیسم برای دستیابی به نتایج مطلوب پیدا کرده اند. اگرچه کار با دقت بالا برش و برش غرفه های DNA بسیار مشکل است ، اما CRISPR کمی در این لیست جای ندارد زیرا این دستگاه به خودی خود و مهندسی نیست. با این وجود ، آنقدر زمان و هزینه ویرایش ژن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد

حوزه زیست پزشکی

که باعث تغییرات بسیار سریع می شود و در نهایت طیف گسترده ای از مهندسان شاغل در حوزه زیست پزشکی را تحت تأثیر قرار خواهد داد. تأثیر تکنیک در علم اغلب با روش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) که مهندسی ژنتیک را 30 سال پیش تغییر داده است ، مقایسه می شود. در حالی که روش تقویت ژن PCR به رمزگشایی ژنوم انسان کمک می کند ، CRISPR امکان واقعی تنظیم ژنوم برای دستیابی به اهداف مورد نظر را فراهم می کند: از بین بردن بیماری های ژنتیکی ، ریشه کن کردن پاتوژن ها و غیره.

منبع

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − شش =