فناوری روز دنیا در زمینه پزشکی

جایگزین گچ برای شکستگی استخوان

 کاربران پزشکی با پرینت سه بعدی  توانسته اند در درمان استخوان های شکسته تحول ایجاد کنند …

Osteoid جایگزینی برای متن

کاربران با تولید گچ ارتوپدی ده ها سال است که برای بهبود استخوان های شکسته استفاده میکنند. علاوه بر سنگین و حجیم بودن ، استفاده از آن محدودیت هایی از جمله خارش ، بثورات و بوی غیرقابل تحمل به همراه دارد. به نظر می رسد که طراح صنعتی ترکیه ، دنیز کاراساهین از استودیوی DK Design ممکن است به تازگی راه حل مناسبی برای این مسائل پیدا کرده باشد. Osteoid جایگزین گچ برای شکستگی استخوان

یک مطالعه چهار ماهه در مورد این موضوع باعث شده است که دنیز نمونه ای از کاربران پزشکی تهیه کند که هدف آن بهبود کل تجربه بهبودی استخوان های شکسته است.

Osteoid

Osteoid

طرح “Osteoid” که موفق به کسب جایزه طلایی A Aesesign در فرم های چاپ شده سه بعدی و دسته بندی محصولات طراحی برای 2013-2014 ، بر راحتی بیمار تمرکز دارد. که برای آن اندام بیمار از طریق یک اسکنر بدن 3 بعدی اسکن می شود تا یک کاربر چاپ شده سه بعدی متناسب با ته را ایجاد کند.

دنیز با بزرگترین چالش – مکانیسم قفل کاملاً کاربردی – روبرو شده است. اینکه  این فناوری به اندازه کافی برای محافظت از کاربران قوی باشد و به اندازه کافی عملی برای پوشیدن روی ناحیه آسیب دیده شکننده و در عین حال در روند بهبودی مؤثر است بدون اینکه از فرم کلی یک کاربر پزشکی دور شود ، Osteoid از دو قطعه جداشده ساخته می شود که با یک سنجاق لنعطاف پذیر به یکدیگر کتصل و ثابت شوند .Osteoid گچ هوشمند

در برابر LIPUS

نتیجه آن ، ریخته گری باریک ، سبکتر و مقاوم در برابر آب با الگوی مشبک برای تهویه کافی است که بو و خارش را از بین نمی برد. مهمتر از همه ، استئوئید با استفاده از سونوگرافی پالس با شدت کم (LIPUS) میزان بهبودی استخوان را افزایش می دهد.

اگرچه سیستم LIPUS سالها است که انجام شده است ، اما هرگز با موفقیت اجرا نشده است زیرا پروب ها لازم است مستقیماً در ناحیه آسیب دیده قرار گیرند – معیاری که توسط بازیگران معمولی برآورده نمی شود.

طراحی Osteoid این امکان را از طریق پروب های قابل اتصال فراهم می کند ، همچنین با استفاده از چاپگر سه بعدی تولید می شود. جلسات روزانه 20 دقیقه تنها LIPUS نوید بخش کاهش روند بهبودی 38٪ و افزایش میزان بهبودی تا 80٪ برای شکستگی های غیر اتحادیه ای یا استخوانهایی است که به مدت سه تا شش ماه بهبود نمی یابند.

طراحی ان کاربر پسند و از نظر زیبایی  لذت بخش است. Osteoid در حال حاضر در مرحله نمونه سازی قرار دارد و به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک به گزینه ای مناسب برای پزشکی تبدیل خواهد شد.

منبع

دانلود نرم افزار مدیریت کلینیک درمان دکتر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا