Osteoid گچ جایگزین برای شکستگی

نرم افزار های پزشکی درمان دکتر


 کاربران پزشکی با پرینت سه بعدی  توانسته اند در درمان استخوان های شکسته تحول ایجاد کنند …جایگزین گچ برای شکستگی استخوان ها

کاربران با تولید گچ ارتوپدی ده ها سال است که برای بهبود استخوان های شکسته استفاده میکنند. علاوه بر سنگین و حجیم بودن ، استفاده از آن محدودیت هایی از جمله خارش ، بثورات و بوی غیرقابل تحمل به همراه دارد. به نظر می رسد که طراح صنعتی ترکیه  نیز بر   همین اساس  راه حل مناسبی برای این مسائل پیدا کرده باشد. Osteoid جایگزین گچ برای شکستگی استخوان

یک مطالعه چهار ماهه در مورد این موضوع باعث شده است که دنیز نمونه ای از کاربران پزشکی تهیه کند که هدف آن بهبود کل تجربه بهبودی استخوان های شکسته است.

Osteoidجایگزین گچ برای استخوان های شکسته

 

طرح “Osteoid” که موفق به کسب جایزه طلایی A Aesesign در فرم های چاپ شده سه بعدی و دسته بندی محصولات طراحی برای 2013-2014 ، بر راحتی بیمار تمرکز دارد. که برای آن اندام بیمار از طریق یک اسکنر بدن 3 بعدی اسکن می شود تا یک کاربر چاپ شده سه بعدی متناسب با ته را ایجاد کند.

دنیز با بزرگترین چالش – مکانیسم قفل کاملاً کاربردی – روبرو شده است. اینکه  این فناوری به اندازه کافی برای محافظت از کاربران قوی باشد و به اندازه کافی عملی برای پوشیدن روی ناحیه آسیب دیده شکننده و در عین حال در روند بهبودی مؤثر است بدون اینکه از فرم کلی یک کاربر پزشکی دور شود ، Osteoid از دو قطعه جداشده ساخته می شود که با یک سنجاق لنعطاف پذیر به یکدیگر متصل و ثابت شوند .جایگزین گچ برای استخوان های شکسته

بطری تصفیه کننده اب
ادامه مطلب

در برابر LIPUS

نتیجه آن ، ریخته گری باریک ، سبکتر و مقاوم در برابر آب با الگوی مشبک برای تهویه کافی است که بو و خارش را از بین نمی برد. مهمتر از همه ، استئوئید با استفاده از سونوگرافی پالس با شدت کم (LIPUS) میزان بهبودی استخوان را افزایش می دهد.

اگرچه این سیستم سالها است که انجام شده است ، اما هرگز با موفقیت اجرا نشده است زیرا پروب ها یی لازم است مستقیماً در ناحیه آسیب دیده قرار گیرند – معیاری که توسط بازیگران معمولی برآورده نمی شود.

طراحی Osteoid این امکان را از طریق پروب های قابل اتصال فراهم می کند ، همچنین با استفاده از چاپگر سه بعدی تولید می شود. جلسات روزانه 20 دقیقه تنها LIPUS نوید بخش کاهش روند بهبودی 38٪ و افزایش میزان بهبودی تا 80٪ برای شکستگی های غیر اتحادیه ای یا استخوانهایی است که به مدت سه تا شش ماه بهبود نمی یابند.

طراحی ان کاربر پسند و از نظر زیبایی  لذت بخش است. این گچ در حال حاضر در مرحله نمونه سازی قرار دارد و به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک به گزینه ای مناسب برای پزشکی تبدیل خواهد شد.

منبع

 

کفی کفش هوشمند
ادامه مطلب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.