ریز ربات های پزشکی + نرم افزار فشار خون درمان دکتر

نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر


آیاشما هم با ریز ربات های پزشکی آشنایی دارید ؟؟

درسته که ریز ربات های پزشکی قبلا هم ساخته شدند ، اما آنها نتونستند از الکترونیک سیلیکون معمولی بهره کافی رو ببرند و از این رو در عملکردشان محدود هستند. به طور خاص ، هیچ کس در رزولوشن میکرومتر محرک ایجاد نکرده که بتونه با پردازش نیمه هادی کار کنه و با استفاده از سیگنال های الکترونیکی معمولی فعال بشه.

اما محققان دانشگاه کرنل در مجله Nature موفق شدن که میلیون ها ربات زیر صد میکرومتر راه رفتن ،رو که با استفاده از الکترونیک معمولی کار می کنند ، تولید کرده اند. این اندازه ها به اندازه پارامسیوم بسیار کوچک هستند ، به طوری که صدها از آنها می تونن همزمان از طریق یک سوزن زیر پوستی عبور کنند.درک کوچک بودن ریز ربات ها + نرم افزار ریه و عفونی درمان دکتر

ساختار ریز ربات های جدید

این ریز ربات های پزشکی دارای چهار محرک الکتروشیمیایی به عنوان پایه هستند که به فتوولتائیک سیلیکونی متصل می شوند که به عنوان مرکز پردازش عمل می کنند.

پاول مک اوین ، یکی از دانشمندانی که پروژه رو هدایت می کنه ، گفت: “در زمینه مغز ربات ، این مفهوم وجود داره که ما فقط از فناوری نیمه هادی موجود استفاده می کنیم و آن رو کوچک و آزاد می کنیم.” “اما پاها قبلا در مدل های قبلی وجود نداشتند پس محرک های کوچک و فعال کننده الکتریکی هم وجود نداشتند  که بشه ازشون استفاده کرد. بنابراین ما مجبور شدیم انهارو خودمون اختراع کنیم و سپس آنها رو با الکترونیک ترکیب کنیم. ”

با بالشتک زنگ دار"روگی" هیچ وقت خواب نمیمونی
ادامه مطلب

محققان برای ساخت این ربات ها از نوارهای بسیار نازک پلاتین استفاده کردند که یک طرف آن یک لایه تیتانیوم داشت. هنگامی که یک بار الکتریکی مثبت به پلاتین وارد بشه ، یون های منفی از محیط مجاور برای تعادل بخشیدن به بار ظاهر می شوند. همین یون ها باعث انبساط پلاتین و انعطاف پذیری پا می شوند. قطعات پلیمری روی نوارهای فلزی باعث ایجاد نقاط خمشی ، تقلید از زانوها یا مچ پا می شود.

هر روبات دارای پنل های فتوولتائیک ریز است که می تواند توسط لیزر خارجی هدف قرار بگیره تا به ربات دستوراتی بده. در این حالت ، تیم قادر به حرکت پاهای جداگانه ربات ها و در نتیجه جهت و سرعت حرکت آنها بود.ریز ربات ها + نرم افزار تالاسمی درمان دکتر

ریز ربات ها هنوز در حال توسعه هستند

“در حالی که این ربات ها از نظر عملکرد ابتدایی هستند – بسیار سریع نیستند ، و توانایی محاسباتی زیادی ندارند – نوآوری هایی که ما برای سازگاری آنها با ساخت استاندارد ریز تراشه ایجاد کردیم ، دریچه هوشمند سازی این ربات های میکروسکوپی و باز می کنه ،  “، ایتای کوهن ، رهبر دیگر این تحقیق گفت. “این واقعاً فقط اولین شلیک در کمان است که ، ما می تونیم ادغام الکترونیکی را روی یک ربات کوچک انجام دهیم.”

کفی کفش هوشمند
ادامه مطلب

قابل توجه  که می شه از یک ویفر سیلیکونی 4 اینچی برای ساخت حدود یک میلیون ربات جدید با استفاده از فرآیندهای لیتوگرافی موجود استفاده کرد. اگرچه آنها هنوز هم دستگاه های بسیار ساده ای هستند.

منبع

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =