بازگشت به نوشته‌ها
کاتتتر های نرم جدید + نرم افزار ارولوژی درمان دکتر

کاتترهای نرم

محققان دانشگاه جورج واشنگتن و دانشگاه نورث وسترن کلاس جدیدی از دستگاه های نرمی را تولید کرده اند که می تونه عملکرد جدیدی برای کاتترهای مورد استفاده در عمل های قلبی فراهم کنه. این مواد جدید الکترونیک نرم ، از جمله حسگرهای قابل کشش و محرکه که اگر روی سطح سیستم کاتتر اعمال بشه ، می تونه کمک زیادی به تشخیص و درمان بیماری های قلبی بکنه.

درمان مبتنی بر کاتتر برای بیماری هایی مانند آریتمی قلبی کاملاً ثابت شده است. با این حال ، کاتترهای فعلی کاملاً سفت و سخت هستند و در بافت های نرمی که باید به انها وارد شوند اصلا مطابقت ندارند. این امر ارزیابی و درمان جامع چنین بافت هایی رو دشوار می کنه و برای جابجایی کاتتر  نیاز به تلاش و صرف زمان قابل توجهی داره. کاتترهای موجود نیز می توانند فقط تعداد محدودی از عملکردها رو انجام دهند ، به این معنی که در طی یک روش ممکنه چندین نوع مختلف کاتتر مورد نیاز باشه.کاتتر نرم + نرم افزار جراحی عمومی درمان دکتر

حل مشکل کاتتر های سفت و سخت

برای رسیدگی به این مسائل ، این محققان نوع جدیدی از کاتترهای نرم را ایجاد کرده اند که با بافت نرم مطابقت داره و دسترسی و درمان بیماریهای قلبی را آسان تر می کنه درحالی که زمان مصرفی بای این کار رو به حداقل میروسونه. علاوه بر این ، کاتتر جدید شامل الکترونیک نرم مانند سنسورهای دما و فشاره که بهش امکان میده بافت اطراف خودش رو  تجزیه و تحلیل کنه.

ایگور افیموف محقق این زمینه افزود: “ما از مواد پیشرفته و روشهای ساخت جدیدی كه معمولاً در صنعت نیمه هادی استفاده می شود ، استفاده كرده و آنها رو در زمینه پزشكی ، در این مورد كاردیولوژی ، به كار گرفتیم تا نوع جدیدی از ابزارهای پزشكی رو بهبود ببخشیم كه نتایج قلبی رو برای بیماران بهبود می بخشد و پزشكان را قادر به ارائه خدمات بهتر می كند. ، مراقبت های ایمن تر و خاص تر از بیمار ، “اجزای کاتتر جدید + نرم افزار زنان و زایمان دمان دکتر

جالب توجه که این سنسورها به پزشکان اجازه میده پارامترهای الکتروفیزیولوژیکی بافت تماس گرفته شده رو اندازه گیری کنند ، چیزی که در بسیاری از مسائل به ویژه در قلب مفیده. به عنوان مثال ، حسگرها می توانند در تعیین بافتی که باعث آریتمی می شود ، کمک کنند.

منبع 

بازگشت به نوشته‌ها