انگشت هوشمند + نرم افزار دیابت درمان دکتر

نرم افزارهای پزشکی درمان دکتر


انگشت هوشمند

انگشت هوشمند فناوری که به ما قابلیت درک احساسات مجازی رو میده و همینطور میتونه تحول عظیمی در صنعت پزشکی ایجاد کند

محققان دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین، مدار انعطاف پذیری ایجاد کرده اند که از خصوصیات نوک انگشتها تقلید می کنه. تیم تحقیقاتی امیدواره که این پیشرفت منجر به ایجاد دستکش های جراحی پیشرفته بشه که به جراحان اجازه میده تا به طور عملی بهترین عملکرد را داشته باشند.
دانلود رایگان دموی نرم افزار ارتوپدی مخصوص کامپیوتر PC از لینک زیر

دانلود رایگان دموی نرم افزار ارتوپدی

انگشت هوشمند
انگشت هوشمند

این دستگاه ها از لایه هایی از الکترودهای طلا تشکیل شدن که بین لایه های پلاستیک پلی آمید قرار گرفته و یک نانو غشا رو تشکیل میدن. نانو غشا بر روی یک لوله لاستیکی سیلیکون نصب شده که می توان آن را در نوک انگشت پوشید. برای اندازه گیری فشار ، دما یا سایر خصوصیات می توان سنسورها رو به قسمت خارجی غشا انگشت هوشمند اضافه کرد.

وقتی که به سنسورها فشار وارد بشه ، جریان های الکترونیکی ایجاد شده و به پوست منتقل میشه ، اون لحظه هم روی پوست یه احساس سوزن سوزن شدن به ادم دست میده.

بر اساس این گزارش ، این پیشرفت می تونه اولین گام در ایجاد دستکشی هوشمند باشه که می تونه مغز رو مجبور به ایجاد احساساتی مانند گرما ، فشار و حس لامسه بکنه بدون اینکه واقعاً احساسات رو تجربه کنه.

“پروفسور جان راجرز ، یکی از نویسندگان تحقیق ، گفت “شاید مهمترین نتیجه این باشد که ما می توانیم فن آوری های دستگاه نیمه هادی سیلیکونی چند منظوره رو به صورت پوستی نرم ، سه بعدی و مناسب برای ادغام نه تنها با نوک انگشتان بلکه سایر قسمت های بدن لمس کنیم .

کاربرد های این فناوری

یکی از کاربرد ها برای دنیای پزشکی میتونه ساخت یک جوراب نانو غشایی باشه که میتونه در اطراف قلب قرار بگیره و یک نقشه سه بعدی از فعالیت الکتریکی ارگانهای بدن ارائه بدهد ، و می تواند در درمان ضربان قلب نامنظم مفید واقع بشه.

MC10 ، شرکت مسئول تجاری سازی این فناوری هوشمند ، در حال حاضر آزمایشات حیوانات بر روی چنین محصولی را انجام می ده.

کاربرد دیگر این فناوری استفاده از دستکش نانو غشایی برای تشخیص ضخامت یا ترکیب بافتها از طریق خصوصیات الکتریکی آنهاست. به گفته تیم تحقیق ، با استفاده از جریان متناوب با فرکانس بالا ، میشه بافت را از بین برد یا تغییر داد.

انگشت هوشمند
انگشت هوشمند

گفته میشه MC10 در حال همکاری با Reebok برای تولید محصولی است که تا پایان سال عرضه میشه.  به گفته نیو ساینتیست ، این یک قطعه الکترونیکی هوشمند پوشیده از بدنه که برای ورزش های تماسی طراحی شده.

تحولات بیشتر می تواند به ایجاد “پوستی” الکترونیکی هوشمند منجر بشه که می تونه احساساتی رو در افرادی مانند قربانیان سوختگی یا قطع عضوانی که حس لامسه خود را از دست دادن، بازگردونه. این گروه همچنین در حال کار بر روی ایجاد روشی برای تأمین داده و قدرت بی سیم در دستگاه است.

منبع

فناوری پبدا کردن رگ
ادامه مطلب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =