تکنولوژی های یک بیمارستان هوشمند

بازگشت به نوشته‌ها
نرم افزار مدیریت بیمارستان+نرم افزار های اختصاصی پزشکی درمان دکتر

تکنولوژی های یک بیمارستان هوشمند

اتاق های اضطراری شلوغ و صف صعودی بیماران ، پرسنل پرمشغله ای که همیشه عجله دارند. راهروهای پر پیچ و خم و زمان انتظار طولانی. احساسی که همه چیز برای ترکیدن از درزها آماده است. احساس غافلگیرکننده بودن در فضایی که بیش از ظرفیت کامل فرار می کند … جایی که به نظر می رسد همه چیز در هرج و مرج سازمان یافته است – آیا این توصیف بیمارستان آشنا به نظر می رسد؟

به لطف فناوری های هوشمند ، مصرف گرایی در حال رشد و تغییرات اقتصادی در حال رشد ، بیمارستان آینده کاملاً متفاوت از تجربه بیمارستان امروزی خواهد بود. نیروهای اختلال در اینجا حاضر هستند و آماده تأثیر مثبت بر ماتریس کارایی در محیط بیمارستان هستند.بله ، فناوری های هوشمند می توانند تأثیر بسزایی در زمینه های توان عملیاتی بیمار و مدیریت ظرفیت داشته باشند. با دسترسی به اطلاعات بی درنگ ، بیمارستان ها می توانند خدمات مراقبت بهتری ارائه دهند و همچنین از منابع موجود و همچنین از وقت خود استفاده بهینه کنند.

 

ثبت نام و پذیرش بیمار:

ثبت و پذیرش بیمار+نرم افزار های اختصاصی پزشکی درمان دکترآیا زمان آن نرسیده است که ثبت نام بیمار و روند پذیرش هوشمندتر شود؟ در عصری که به سمت خود سرویس و توانمند شدن سوق پیدا می کند ، این بخش در روند بیمارستان هنوز به طرز دردناکی عقب مانده است. زمان و منابعی را تصور کنید که اگر بیماران را قادر به ثبت نام و یا بستری شدن در بیمارستان کنیم ، می توانیم از آنها استفاده بهینه کنیم؟با کیوسک های هوشمند که به عنوان سیستم ثبت نام بیمار عمل می کنند ، می توانید:

 • ثبت مبتنی بر کاغذ را که در سیلوها کار می کند حذف کنید
 • تمام اطلاعات مراقبت های بهداشتی را از منابع مختلف جذب کنید
 • اطمینان از اینکه همه اطلاعات مربوط به سلامتی در یک مکان قرار دارند
 • روند ثبت نام را تسریع کرده و در وقت بیماران و کارکنان بیمارستان صرفه جویی کنید

 

توزیع صف خودکار:

در حال حاضر بیشتر بیمارستان ها فاقد قدرت برقراری ارتباط واضح بین بخش ها هستند. از آنجا که آنها به وضوح در جریان های بیمار ، موقعیت های ظرفیت و تقاضای منابع بیمار قابل مشاهده نیستند (همه پیش نیازهای بهینه سازی مراقبت از بیمار) ، آنها مجبورند با مدت زمان انتظار طولانی کنار بیایند. و زمان انتظار طولانی هم برای بیمار و هم برای بیمار دردناک است. با استفاده از سیستم های بهداشتی Real-Time ، بیمارستان به تجزیه و تحلیل و بینشهای بی درنگ برای تعیین دسترسی دسترسی پیدا می کند

 • زمان انتظار
 • میانگین زمان چرخش فرآیند
 • تعداد متوسط ​​رویدادهای تأخیر فرآیند
 • میانگین زمان انتظار
 • دلیل اصلی تاخیر و زمان انتظار
  با استفاده از سیستم ها و فن آوری های RHTS مانند چراغ های راهنما ، بیمارستان ها می توانند صف های بیمارستان را با توجه به در دسترس بودن منابع توزیع کنند. آنها همچنین می توانند به صورت بهینه برنامه های OT را برنامه ریزی کرده و اطمینان حاصل کنند که هیچ تأخیری در اثر مدیریت ضعیف دستی وجود ندارد.

به عنوان مثال ، اگر بیمار به خارج از OT منتقل می شود ، می تواند برای پردازش اتاق بیمار به واحد پرستار مسئول و خانه داری ارسال شود. همچنین می توان از این فن آوری های هوشمند برای اطمینان از اینکه مدیریت Operation Theatre به صورت بهینه انجام شده و می تواند به جلوگیری از اتلاف وقت در اثر رزرو مجدد کمک کند ، استفاده شود

 

آزمایشگاه و رادیولوژی خودکار:

 

آزمایشگاه و رادیولوژی خودکار+نرم افزار های اختصاصی پزشکی درمان دکتر

آزمایشگاه بیمارستان و بخش رادیولوژی می توانند از فناوری های هوشمند بسیار بهره مند شوند. در مرحله اول ، این فن آوری ها می توانند به مدیریت ظرفیت و زمانبندی انتصاب کمک کنند.

با استفاده از چراغ های راهنما ، بیمارستان شما می تواند به راحتی چک های سیار را در بخش رادیولوژی شما فعال کند. سرویس های موقعیت مکانی با استفاده از فناوری هوشمند نیز در ردیابی و مدیریت دارایی کمک می کنند. این امر همچنین به کاهش زمان انتظار در آزمایشگاه ها و رادیولوژی کمک می کند.

در صورت آماده بودن گزارش ها و در دسترس بودن ، بینش به موقع و هشدارهای به موقع صمیمی است. گزارش های آزمایشگاهی و رادیولوژی نیز می توانند به طور خودکار در EHR به روز شوند و اطمینان حاصل کنند که اطلاعات بیمار همیشه و کامل هستند.

 

مدیریت نیروی کار در زمان واقعی:

مدیریت ظرفیت در بیمارستان با مدیریت نیروی کار رابطه مستقیم دارد. اگر به بینش هم زمان فهرست های پرستار دسترسی ندارید ، چگونه می توانید یک ER پرجمعیت را مدیریت کنید؟ اگر بارهای ورودی بدون این اطلاعات زیاد باشد ، چگونه می توانید منابع را تخصیص دهید؟

نوع کارایی را تصور کنید که در صورت استفاده از ATC (کنترل ترافیک هوایی) – مانند مرکز فرماندهی برای ردیابی مداوم حرکت و داده های بیمار ، یک بیمارستان می تواند با آن کار کند. با استفاده از این ، بیمارستان ها می توانند “مسیرهای پرواز” ایجاد کنند تا منابع را در صورت لزوم به طور موثر تخصیص دهند. بینش در زمان واقعی همچنین به پیش بینی تقاضا کمک می کند که به بهینه سازی مدیریت منابع و در نتیجه مدیریت ظرفیت کمک می کند. مزایا:

 • مدیریت عملکرد آسان
 • اضافه کاری بدون برنامه را کاهش دهید
 • برنامه ریزی هوشمندانه کارکنان

دانلود نرم افزار اختصاصی مدیریت کلینیک درمان دکتر

 

وقتی فناوری هوشمند را انتخاب می کنید چه اتفاقی می افتد:

مزایای استفاده از این فناوری های هوشمند ساده و مشهود است. آنها را می توان به طور خلاصه به

شرح زیر برجسته کرد:

 • بیماران توانمند به عنوان تبادل اطلاعات آسان و شفاف است
 • فرآیندهای بهبود یافته با اتوماسیون فرآیند برای از بین بردن افزونه ها و ناکارآمدی ها
 • کاهش زمان انتظار بیمار به دلیل بهبود کارایی فرآیند
 • حسابرسی های خودکار به عنوان همه اطلاعات در یک مخزن اطلاعات مرکزی وجود دارد
 • بهینه سازی نیروی کار و کارکنان برای مدیریت بهتر بیمار و بهبود تعامل بیمار.

 

 

نتیجه:

نمی توان نادیده گرفت که مدیریت ظرفیت و بهبود توان بیمار از جمله چالشهای موجود بیمارستانها است. تا زمانی که بیمارستان ها روی مدیریت ظرفیت تمرکز نکنند ، نمی توانند کارایی عملیاتی را بهبود بخشند. این امر منجر به تأخیر ، نارضایتی بیمار و از دست رفتن اجتناب ناپذیر درآمد می شود. آیا بیمارستان ها می توانند این هزینه را داشته باشند؟ نه

ما در حال حاضر شاهد افزایش بسیاری از خدمات بیمارستانی هستیم که به خانه یا به مراکز سرپایی سرپایی هدایت می شوند. با این حال ، برای اینکه واقعا موجی از کارایی را در اکوسیستم بیمارستان ایجاد کنیم ، باید روی چگونگی بهینه سازی تنظیمات بستری و سرپایی تمرکز کنیم. ما برای تسریع در تعریف مجدد ارائه مراقبت ، بهبود کارایی عملیاتی و بالا بردن تجربه بیمار ، باید به توان مصرفی و مدیریت ظرفیت بیمار کمک کنیم.

زمان برای تغییر زیرساخت ها و فرایندهای پیری و استفاده از فناوری های هوشمند برای ایجاد بیمارستان آینده به وضوح رسیده است. از این گذشته ، بیمارستان آینده واقعاً در آینده نیست.

 

دیدن کاتالوگ های نرم افزار های درمان دکتر

 

منبع

 

 

بازگشت به نوشته‌ها