پروتز های جدید برای افرادی که قطع عضو شده اند

بازگشت به نوشته‌ها

پروتز های جدید برای افرادی که قطع عضو شده اند

پروتزهای پزشکی  جدید برای افرادی که قطع عضو شده اند

پروتزهایی از نوع سوکت برای بیمارانی که اندامشان از دست رفته است تجویز می شوند که به صورت سفارشی ساخته می شوند تا روی بازو یا پای گمشده آنها قرار گیرند. در حالی که دستگاه های پروتز سوکت استاندارد معمول هستند ، اما بدون نقص و اشکال نیستند. این هزینه اغلب می تواند ده ها هزار دلار باشد ، که بیشتر آن توسط اکثر برنامه های مراقبت های بهداشتی تأمین نمی شود. و همچنین تمایل به عدم استفاده از ثبات در هنگام استفاده از پروتز است که می تواند منجر به سقوط یا تصادف شود. پروتزهای نامناسب نیز می توانند منجر به عوارضی مانند زخم های دردناک و درد مزمن مداوم شوند.

پروتزهای پزشکی

مزایای استفاده از پروتزهای پزشکی

هزینه بالای دستگاه های مصنوعی در نتیجه نیاز هر دستگاه به صورت سفارشی برای بیمار ایجاد می شود. یک پریز که به اندام گمشده قطع عضو متصل می شود ، باید کاملاً مناسب باشد و با بندها یا بریس های دردناک در جای خود نگه داشته شود. حتی با وجود تناسب حرفه ای ، زخم و زخم برای کسانی که از این دستگاه استفاده می کنند یک اتفاق معمول است. اسکن سه بعدی توانایی ساختن وسایل مصنوعی برای یک بیمار خاص را بسیار بهبود بخشیده است ، و پرینت سه بعدی تهدید می کند که قیمت دستگاههای مصنوعی را به کسری از هزینه مصنوعی ساخته شده به طور سنتی کاهش دهد. چاپ سه بعدی همچنین به عنوان روشی برای ساخت ایمپلنت های مصنوعی سفارشی که با جراحی مستقیماً در استخوان بیمار کاشته می شود ، مورد بررسی قرار گرفته است ، بنابراین سوکت های ناخوشایند یا نامناسب از بین می روند و پروتز مستقیماً به بدن بیمار متصل می شود.

پروتز جدید پزشکی

عملکرد استفاده از پروتزهای پزشکی

تحقیقات در مورد استخوان سازی ، ادغام جراحی کاشت پروتز با ساختار استخوان باقیمانده قطع عضو ، یا پروتز مستقیم اسکلتی ، اکنون چند سال است که مورد کاوش قرار گرفته است ، اما اخیراً دوباره محبوبیت خود را آغاز کرده است. ایمپلنت به پوست نفوذ کرده و مستقیماً به استخوان متصل می شود ، بنابراین یک اندام مصنوعی می تواند از نظر جسمی به بدن بیمار متصل شود. اما سوکت تنها کاشت دائمی است ، به این معنی که در صورت لزوم می توان اندام را به راحتی از بین برد. این اتصال مستقیم پروتز به استخوان اتصال پایدارتری را به بدن بیمار ارائه می دهد که به آنها امکان کنترل بیشتر پروتز را می دهد و عملاً هرگونه درد یا زخم طولانی که پروتزهای سنتی ایجاد می کند را از بین می برد.

منبع

بازگشت به نوشته‌ها